Haber

İstanbul’daki operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri sürüyor.

İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 17 şüphelinin polisteki işlemleri sürüyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında Engin Polat ve Dilan Polat’ın da bulunduğu şüpheliler hakkında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Kanunlar” konulu açıklama yaptı. Spor“Yarışmalarda bahis ve şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin kanunlara aykırılık” iddiasıyla başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 17 şüphelinin sorgu süreci İstanbul Mali Kabahatler Şube Müdürlüğü’nde başladı.

Gözaltına alınanlar arasında yer alan Engin Polat’ın büyükannesi Zehra Yılmaz, sağlık sorunları nedeniyle savcılık talimatıyla ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Öte yandan firari olarak aranan şüphelilerden birinin yakalandığı öğrenildi.

Dilan ve Engin Polat’ın lüks araçları sergilendi

Soruşturma kapsamında Dilan Polat ve Engin Polat’a ait el konulan araçlar polis ekipleri tarafından çekicilere yüklenerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi.

Lüks otomobillerin de aralarında bulunduğu araçlar kampüsün bahçesinde sergilendi.

habercatalca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu